POROZUMIENIE KIK

Serwis Porozumienia Klubów Inteligencji Katolickiej

KIK Warszawa

Krzysztof Zanussi laureatem nagrody "Pontifici"

Krzysztof Zanussi został tegorocznym laureatem Nagrody ,,Pontifici" - budowniczemu Mostów. Uroczystość wręczenia Nagrody odbyła się dziś, 24 października w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Celem nagrody jest uhonorowanie przez środowisko polskiej inteligencji katolickiej osób "ukazujących swoim życiem, że wartości dobra wspólnego, dialogu i poświecenia na rzecz bliźnich są nie tylko możliwe do realizacji, ale przynoszą też konkretne, pozytywne owoce".

czytaj więcej ... (KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA)

Zmarła Stanisława Grabska (13.11.2008)

Stanisława GrabskaW dniu 13 listopada 2008 roku odeszła do Pana  p. Stanisława Grabska współzałożycielka Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, doktor teologii, publicystka, wielka popularyzatorka Biblii. Miała 86 lat.

Czytaj więcej...

Stanisław Latek: Sprawozdanie z kongresu Pax Christi w listopadzie 2007

Kongres PAX CHRISTI: pamiętać, potwierdzić, odnowić

W pierwszym tygodniu listopada uczestniczyłem w cyklu ważnych i ciekawych spotkań zorganizowanych przez znaną międzynarodową organizację PAX CHRISTI INTERNATIONAL (PCI). Najważniejsze z tych spotkań to Światowe Zgromadzenie PCI. Spotkania takie, zwane Triennial World Assembly mają za zadanie określić cele, priorytety i plany działania organizacji na następne trzy lata, a także przyjąć ważne rezolucje określające stanowisko PCI wobec istotnych spraw będących w polu zainteresowania tej organizacji. Miejscem spotkania był dawny klasztor, a obecnie ośrodek rekolekcyjny w Torhout, niedaleko Brugge w Belgii.

Zbiorowe zdjęcie uczestników Kongresu
Zbiorowe zdjęcie uczestników Kongresu

Czytaj więcej...odwiedzin od 27.06.2000