POROZUMIENIE KIK

Serwis Porozumienia Klubów Inteligencji Katolickiej

KIK Tarnów

Stefan Wilkanowicz: Przemówienie podczas obchodów 25 lecia KIK w Tarnowie 14.10.2006

Dziękuję bardzo za to miłe zaproszenie - z Tarnowem jestem związany już długą tradycją i trochę rodzinnie. Już nie pamiętaStefan Wilkanowiczm ile razy byłem w tarnowskim KIK-u, okazji było wiele, a przyjazd zawsze przyjemny.

Dzisiaj chciałbym przedstawić Państwu garść refleksji na temat przeszłości i przyszłości. Przeszłości to znaczy roli Klubów Inteligencji Katolickiej, a potem zmian, które nastąpiły i nowych trudności, nowych zadań.

Doskonale wiemy, że dawniej możliwości działania bardzo nielicznych klubów były bardzo ograniczone, a innych organizacji katolickich prawie nie było, takich, które by mogły oficjalnie działać i mieć jakąś niezależność. Były duszpasterstwa rozmaitego rodzaju, w ramach których prowadzono pewną działalność zbliżoną do organizacji katolickich, ale formalnie biorąc za wszystko odpowiadali księża i wszystkim oni kierowali , a świeccy byli tam ?jakby ich nie było?, bo musieli być tak jakby trochę schowani, czasem po prostu dlatego, żeby ich za bardzo nie eksponować, nie narażać na naciski czy represje.

Czytaj więcej...

KIK Tarnów: Obchody 25 lat KIK w Tarnowie - zdjęcia

Fotografie z uroczystości obchodów
25 lecia Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie
14 października 2006 r.

 

Fot. W. Sala

KIK Tarnów: XXI TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ 14-22.10.2006

XXI TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ - plik PDF (3,37 MB)

KIK Tarnów: XXII TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ 7-14.10.2007

XXII TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ   -  PROGRAM - plik PDF (586 KB)odwiedzin od 27.06.2000